10 טיפים לכתיבת תוכן באתר

תוכן המאמר

בחרתם לכתוב את הפוסטים שלכם לבד וויתרתם על כתיבה מקצועית ?

ריכזנו 10 טיפים מהצוות שלנו לכתיבת מאמרים נכונה באתר ובבלוג שלכם

1. נושא שימושי

בחרו נושא שימושי שיוסיף מידע ויביא תועלת לעוקבים שלכם, כתבו על דברים שאתם נשאלים עליהם באופן תדיר או יכולים לעניין את הגולשים באתר שלכם, תוכלו להעזר באתרי המתחרים שלכם אך הקפידו לא להעתיק או לשכתב מאמרים של אחרים. 

2. פסקת מבוא

נסחו פסקת מבוא איכותית מושכת ומעניינת. הקפידו שהיא תספר את תוכן הפוסט ועדיין המנעו מלגלות את מה שכתבתם. ייצרו ענין לקריאת המשך המאמר לכן אל תאריכו יותר מידי וחשבו על משפטים שיענו על צורך (או במילים אחרות יעניינו) של כמה שיותר קוראים.

3. ברור וקליט

כתבו בשפה קלילה וברורה ! לא במילים גבוהות, ולא במושגים הפשוטים לכם כבעלי המקצוע אך פחות מובנים לקורא הפשוט.

מאמרים "כבדים" לא תועלתיים והדף יסגר במהירות, הקפידו על ניסוח נכון ותקני אבל הישארו בגובה העיניים.

4. חלוקה

חלקו את הטקסט למקטעים ופזרו את עומס המידע, גם ככה אנשים לא אוהבים יותר מידי טקסט.

אם אפשרי חלקו את הנתונים לשורות ממוספרות, הוסיפו דיאגרמות ותמונות להמחשה,

5. בצעו מחקר seo

בדקו עם החבר'ה מהקידום איזה מילות מפתח יכולות לעזור שיופיעו אצלכם במאמרים / בתוכן ונסו לשלב אותם במאמר שלכם. תוכלו לראות דוגמא בדף האודות שלנו תחת הכותרת "הסיפור" בו הצלחנו לשלב את כל השמות שקוראים לנו והרבה ביטויים מתחומי השירות שלנו.

6. תמונות & וידאו

שלבו תמונות הממחישות את הכתוב, הקפידו על בחירת תמונה מושלמת ומושכת לתמונה הראשית של הדף ואל תסתפקו רק בה שלבו עוד ועוד תמונות בין הקטעים שייקלו על הקריאה וישאירו את הגולשים זמן רב בדף.

הקפידו על העלאה תקנית הכוללת גדלים ומשקלי קבצים נכונים ולא צריך להזכיר העלו רק תכנים שאתם בעלי זכויות היוצרים

שלבו גם וידאו רלוונטי במאמר שלכם, זה יעיל, זה עובד, וזה מוכר ! וידאו קליט וקל הרבה יותר מטקטס ומחזיק את הגולש בדף די הרבה זמן

7. קטגוריה

פרסמו מספר מאמרים באותם הנושאים ותחת אותה הקטגוריה באתר, כך שהגולשים באתר שלכם ימצאו מידע מקיף ואיכותי ויעברו באתר מעמוד לעמוד בכדי להנות מהתוכן שיצרתם.

8. תגיות

הקפידו לתייג נכון את המאמר שלכם. תגיות html מדוייקות לכותרות לטקסטים ולתמונות יעזרו לגוגל לקרוא את הדף שלכם כראוי, אל תשכחו להוסיף גם תגיות של מילות המפתח במאמר, האלגוריתם של גוגל מתקדם מתעדכן ומתפתח כל הזמן אבל עדיין זאת השפה ! אם האתר שלכם בנוי על פלטפורמת WordPress (ומסתבר שכך) תוכלו להעזר בתוסף Yoast לביצוע פעולות אלו.

9. תגובות

אפשרו לגולשים להגיב לפוסטים שלכם והגיבו גם אתם לפניות שלהם, ענו על שאלות והסבירו דברים שמשום מה לא מספיק ברורים במאמר,  כך תשמרו על העוקבים שלכם ותגדילו כניסות לעמודים.

10. שיתוף

כייף שקראתם עד כאן 🙂 כנראה שהמאמר מעניין ומועיל ! רוצים לומר תודה ? שתפו אותו לחברים שלכם !

משפט כמו זה בתוספת כפתורי שיתוף יכול להביא טראפיק נחמד לפוסטים שלכם, לכן הוסיפו כפתורי שיתוף ברשתות החברתיות עם משפט הנעה לפעולה, אם הגולשים ימצאו את המאמר יעיל ואיכותי הם ישתפו אותו עם חברים / קולגות  ותרוויחו תנועה חדשה לאתר.

בהצלחה !

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *