אתר זה יקר ?

תוכן המאמר

אתר זה יקר ?

בתקופה האחרונה לאחר פגישת אפיון כללי שלפני הצעת מחיר לפיתוח אתר שומעים יותר ויותר מהלקוחות משפטים בסגנון "המחיר נראה לי יקר מידי"… "יש לי איזה מעצב/ת שאני עובד איתו/ה שהציעו לי אתר בכשליש המחיר"… "הייתי משלם יותר על המקצועיות שלכם אבל עדיין מול הצעות מחיר של המתחרים נראה לי זה מוגזם" וכו' וכו'

האמת שזה לא הצעות ממתחרים ולא מבוני אתרים ולא מאלו שבתחום, צריך להניח את הדברים על השולחן ולומר בקול וברור, הם לא מפתחי אתרים !

תבניות וקיצורי דרך

יש היום תבניות מוכנות ומערכות בניית אתרים בקליק ובראשם חביבם של המעצבים הוא האלמנטור שהוא פייג בילדר מתקדם לוורדפרס שנותן כמעט ללא התערבות של מתכנת להקים אתרים שנראים חיצונית לא פחות מאתרים מקצועיים מאוד.

גם אמת, שמפתחי אתרים מקצועיים (ובתוכם אנחנו) משתמשים בתוסף אלמנטור לאתרי וורדפרס כדבר שבשגרה, כדי לחסוך שעות פיתוח בדברים שהאלמנטור מייתר אותם ובכך מצליחים לחסוך עלויות ולתמחר אתרים גם מורכבים יחסית במחירים שפויים. אבל (והוא אבל גדול) את מה שלא מומלץ להשתמש בקיצורי דרך אז עושים את הדרך הארוכה שהיא הקצרה ומפתחים את האתר, כן, פיתוח בשורות קוד לאתר הספציפי שמפתחים, לאלו שמסתפקים מה רע במוצרי מדף מומלץ לקרוא עד סוף המאמר.

אפשר לבחון את זה כשצריך משהו שהוא לא "ברירת מחדל" של התוספים והפלאגינים למיניהם או כל שורת קוד קטנה ומשמעותית שנהפכת אצל המעצבים ל"פיתוח מיוחד" שאינו כלול בהצעת המחיר כמובן…

יש הרבה חתול בשק בתחום הזה מכיון שרוב בעלי האתרים לא באמת מבינים את ההבדלים והדקויות שבין צורות הפיתוח וההתאמה המקסימלית למטרת האתר,  וחושבים שהנושא הוא עיצובי בלבד.

חוויית משתמש

אתר הוא חווית משתמש. לא רק עיצוב גרפי ולא רק תדמית עסקית,

אתר צריך להמיר (ואם אתם לא יודעים מה זה – ודאי שכדאי לכם להיות בידיים טובות..) וזה כולל גם אתרי תדמית !

אפשר בהחלט לבנות את האתר אצל מעצבים שעברו קורס בניית אתרים או אפילו מתכנתים, אבל עדיין זהו לא אתר מושלם שיהפוך את הטראפיק שיגיע אליו לכסף.

פיתוח אתרים הוא עניין מקצועי ותחום התמחות מיוחד של איך ליצור מכירות מהאתר, בשביל שלקוחות ישאירו לידים ויותר מזה ירכשו באתר צריך הבנה מעמיקה וניסיון רחב בהתנהגות גולשים ושיווק, אפשר לומר בבטחון שאפילו בשביל שהאתר ישמש רק ככרטיס ביקור משכנע צריך הרבה יותר מאשר רק מיתוג ועיצוב מושלם.

ועדיין לא דיברנו על נושא האפיון כמו מאיפה תבוא התנועה לאתר, מי קהל היעד ומי המתחרים וכו' עוד לפני שמחליטים מה יהיה המבנה והתוכן של האתר אבל זה כבר לא הנושא כאן…

מה תכלס' ?

תכלס' איך אדע אם מספיק לי תבנית מוכנה או שאני צריך פיתוח אתר מקצועי, התשובה לזה שמפתחים מקצועיים ואמינים לא ימכרו לך מה שאתה לא צריך ויתאימו לאחר האפיון בדיוק לפי הדרישות מה אפשר להשתמש בפיתוחים קיימים ומה מצריך פיתוח מיוחד לאתר.

יש דקויות קטנות כמו לדוגמה צורת החיפוש באתר, השפעה של אלמנטים בדף על מהירות הטעינה של האתר, ועוד דוגמאות רבות שלפעמים נראים שוליים אבל לטווח ארוך זה מה שיוצר את ההבדל בין אתרים מצליחים לאתרים שלא בדיוק משיגים את המטרה.

לסיכום ובכדי לתת ארגז כלים ברור להחלטה אציין מספר נקודות שתוכלו לבדוק גם אם אתם לא ממש דיגיטליים.

1. מחיר נקבע רק לאחר אפיון כללי, ולא זורקים לכם באויר חנות מושלמת ב8000 ש"ח…

2. לאחר אישור עקרוני לסדר גודל של סביבות מחיר נדרש אפיון מדויק של כל העמודים ומה הם יכללו בדיוק ובאיזה אזור בדף בדסקטופ ובמובייל  – זהו שלב קריטי ומפתחים מקצוענים לא יוותרו עליו גם את אתם תוותרו.

3. שמעו המלצות מבעלי אתרים אחרים של המפתחים שבעליהם מרוצים מרמת ההמרה ובררו אצלם עד כמה האתר משיג את מטרתו (ועל הדרך תשמעו גם על השירות וכו').

4. האם אפשר לאחר הפיתוח להסתדר לבד עם ממשק הניהול או שזה מצריך התערבות בקוד בכל שינוי /עדכון (גם אם בחרתם בשירות ניהול אתרים עדיין פרט זה חשוב מכיון שממשק ניהול יעיל חוסך עבודה מה שיוזיל את העלות).

אם קראתם עד פה מגיע לכם תודה כמובן אבל  אם יש לכם עדיין סבלנות לראות דוגמה לפיתוח מקצועי של אתר אני ממליץ לכם להמשיך לקרוא כאן סקירה קצרה על אתר שמסרנו השבוע ללקוח.

זהו אתר וורדפרס עם חנות ווקומרס "רגילה", לינק https://www.luach-cham.co.il/ להצצה מהירה (ותחזרו לכאן).

זהו אתר חנות המציג מאות מוצרים (של מוכרים שונים אבל זה נושא לפעם אחרת) ומציע אפשרויות סינון וקטגוריות מתקדמות.

בעיניים לא מקצועיות אפשר לראות שהחיפוש מתקדם ומציג תוצאות תוך כדי החיפוש ולא בדף תוצאה, כמו כן שימוש בסינון הקטגוריות (בדסקטופ צד ימין של הדף, במובייל בתחילת הדף) מביא את התוצאות בלי לטעון את הדף מחדש. 

זה לא המקום להאריך מה היתרונות של פיתוח כזה, אבל שניים בולטים מאוד 1. חוויית משתמש איכותית – מונע צורך בהמתנה לטעינת דפים חדשים = מונע נטישת לקוחות 2. איכות אתר מבחינת גוגל בלי הרבה קריאות http ובלי המון עמודי ארכיון.

עלות הפיתוח של אופציות משודרגות אלו לא יקרה יותר מחיפוש וסינון רגיל, התוצאה בשטח !

תודה על ההקשבה  🙂

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email